کلیسای مستقل بین المللی پنطیکاستی رسولان UPCA-IRAN

کشیش ما

Rev: Reza Dehghani

برادر رضا دهقانی ناظر کلیسای بین المللی پنطیکاستی محبت رسولان

 

بیوگرافی برادر رضا دهقانی

کشیش رضا دهقانی در سال ۱۹۹۷ میلادی در کشور هلند به مسیح ایمان آورد، و یک سال بعد در مدرسه کتاب مقدس نام نویسی کرد .

 از همان ابتدا بصورت جدی برای بالا بردن دانش الهیاتی و در پی رشد روحانی خود و دیگران در تلاش بود ، به همین منظور در مدارس مسیحی و کلیسا شروع به فعالیت و تعلیم گرفتن از کلام خداوند کردند. در نهایت در سال ۲۰۰۴ میلادی به مقام کشیشی نائل گردیدند ، و در طول مدت ۸ سال در شهرهای  مختلف اروپا خداوند را خدمت نمودند.

در اویل سال ۲۰۰۵ از اروپا به شهرمونتریال کانادا مهاجرت کرده و بلافاصله در آنجا خدمت خود را در کلیسا ادامه دادند و در نهایت در سال ۲۰۰۶ کلیسای پنطیکاستی رسولان را پایه گذاری کردند.

این کلیسا به رهبری کشیش رضا دهقانی بر روی اینترنت جلسات خود را اغاز کرد و از طریق اینترنت در سر تا سر این کره خاکی به خصوص در ایران شروع به فعالیت کرده و تا به امروز خبر خوش انجیل را به گوش بسیاری از فارسی زبانان رسانیده و باعث نجات تعداد کثیری از ایشان شده اند.

گوشه هایی از فعالیتهای کشیش دهقانی:

شهرزوله، هلند : کلیسای انجیلی، مترجم و بشارت دهنده در کلیسا برای فارسی زبانان.

شهرهیرینفین، هلند : کلیسای پنطیکاستی فیلادلفیا، مترجم، بشارت دهنده، سرپرست گروه فارسی زبانان، شبان، و در همین کلیسا به مقام کشیشی نائل گردیدند.

شهرآشیم، نروژ : کلیسای پنطیکاستی فیلادلفیا، بشارت دهنده، میسیونر، دستیار کشیش، مسئول تربیتی روحانی جوانان، و همچنین فعالیت در گروه سرود.

شهرمونترال، کانادا : کلیسای تعمیدی، بخش فارسی، واعظ کلام.

شهرمونترال، کانادا : کلیسای پنطیکاستی، عضو شورای کشیشان و شبانی فارسی زبان در همین کلیسا.

کشورآمریکا : ناظر کلیساهایی پنطیکاستی خاورمیانه ای در آمریکا و کانادا.

 

فعالیتهای حقوق بشری

 از دیگر فعالیتهای برادر رضا دهقانی، ایشان به عنوان فعال حقوق بشر در زمینه آزادی مذاهب و کمک به پناه جویان فعال بود و در همین راستا برای آزادی خادمین و نوکیشان مسیحی و همچنین دیگر کسانی که به خاطره عقیده در زندانهای ایران و افغانستان در بند بودند فعالیت کرده و باعث آزادی بسیاری از این عزیزان شده اند، در راستای کمک به پناهجویان در ترکیه تا به حال پناهجویان بیشماری را مدد رسانده و به کشورهای دیگر با کمک سازمان ملل راهی کردند، کمک به پناهجویان در اروپا و دیگر کشورها هم در پرونده حقوق بشری ایشان بسیار است.

ما ایمانداران و خادمین کلیسای پنطیکاستی محبت رسولان به داشتن چنین رهبر و اسقفی، خداوندمان عیسی مسیح را شکر میکنیم.

آمین.

 

 

 

پیام ما پیام مسیح است

   
خوشحال باشید اگر به خاطر من به شما اهانت می‌کنند و جفا می‌رسانند و به ناحق هرگونه افترایی به شما می‌زنند‌. خوشحال باشید و بسیار شادی کنید، زیرا پاداش شما در آسمان عظیم است چون همین طور به انبیای قبل از شما نیز جفا می‌رسانیدند‌.
    
خوشا به حال صلح دهندگان، زیرا ایشان فرزندان خدا خوانده خواهند شد‌. خوشا به حال کسانی که در راه نیکی جفا می‌بینند، زیرا پادشاهی آسمانی از آن ایشان است‌.
   
خوشا به حال کسانی که گرسنه و تشنه نیکی مطلق هستند، زیرا ایشان سیر خواهند شد‌. خوشا به حال رحم کنندگان، زیرا ایشان رحمت خواهند دید‌. خوشا به حال پاک دلان، زیرا ایشان خدا را خواهند دید‌.
   
خوشا به حال کسانی که از فقر روحی خود آگاهند زیرا، پادشاهی آسمانی از آن ایشان است‌. خوشا به حال ماتم زدگان، زیرا ایشان تسلی خواهند یافت‌. خوشا به حال فروتنان، زیرا ایشان مالک جهان خواهند شد‌.
2055-Dutrisac
(Montreal)QC , CANADA
Phone: 001 (514) 777-3980
Fax: 001 (514) 504-4119
E-mail: info@upciran.org